Obsah nikotínu ako jediný ukazovateľ sily? Určite NIE!

Obsah nikotínu nie je jediným ukazovateľom toho, aké budú vrecká v skutočnosti silné. Treba hľadieť na viac faktorov, ktoré pocitovú silu ovplyvňujú. Tie hlavné si predstavíme v tomto článku!

Hmotnosť vrecka

Pri nikotínových vreckách je obsah nikotínu udávaný v miligramoch nikotínu na jeden gram hmotnosti vrecka, napríklad teda 20 mg/g. Takých 20 miligramov už je porcia, ktorá dokáže naložiť aj tým skúsenejším. Je ale treba vziať do úvahy, akú hmotnosť má jedno vrecko, to je väčšinou okolo 0,5 gramov. V tomto prípade je zrazu sila polovičná a 10 mg už zvládajú aj pokročilí používatelia.

Príchuť

Hoci sa to nemusí zdať, príchuť zásadne ovplyvňuje silu nikotínových vrecúšok. Respektíve ovplyvňuje to, ako silu nikotínu vnímame. Príchuť, ktorá má na svedomí najväčší boost sily je tá mentolová. Mentolové vrecká z veľkej časti pália pod perou (intenzita záleží na obsahu a druhu tejto zložky) a vďaka tomu má používateľ pocit, že vrecko pracuje. On to vlastne nie je len pocit, mentol totiž dokáže pokožku podráždiť a tým spôsobí vyššie vstrebanie nikotínu do tela. Užívateľ potom cíti nikotínový "kick" oveľa intenzívnejšie a dlhšie. Podobne ako mentol funguje aj citrónová/limetková príchuť ale v o trochu nižšej intenzite. Ostatné príchute ako je napríklad káva, lesné plody, čučoriedka a pod. tento efekt nespôsobujú.

Poslednou dobou sa však často stretávame s novým druhom nikotínových vrecúšok, ktoré ponúkajú nejakú príchuť, napríklad čučoriedku ak tej je pridaný mentol. Mentol však v chuti nie je cítiť, je tam preto, aby vrecká pôsobili čerstvejšie a pálivejšie pod perou, čo má za následok efekt intenzívnejšej sily nikotínu. 

Zloženie

Väčšina nikotínových vrecúšok je na rovnakom základe - celulóza, soľ, voda a samozrejme nikotín. Ďalej sú obsiahnuté rôzne arómy, stabilizátor, sladidlá, zvlhčovadlá. Jednotlivé látky sú však už rôzne a v rôznych dávkach, preto okrem nikotínu rozhodujú o následnej pocitovej sile tiež. Nie však nijako zásadne.

Záver

Aká je skutočná sila nikotínových vrecúšok je veľmi dôležité a pri výbere by to malo byť tým zásadným, podľa čoho vyberať. Nedajte teda iba na "papierovú" hodnotu sily, ale zistite si, aký obsah nikotínu má 1 vrecko, pre akú skupinu užívateľov je odporúčaný a akú má príchuť. Všetko nájdete pri detaile produktu. V prípade otázok nás neváhajte kontaktovať!

Používáme ověření věku Adulto