Jednorazové e-cigarety - Ako dosiahnuť dlhšiu životnosť

Jednorazové e-cigarety sú neskutočne obľúbené, hlavnými dôvodmi je jednoduchosť používania a chuť, ktorá je vo väčšine prípadov neporovnateľná s klasickými e-liquidmi pre e-cigarety.

Ako užívať jednorazové e-cigarety?

Táto téma nie je na dlhé písanie, jednoduchšie to už asi nebude. E-cigaretu stačí iba rozbaliť, zložiť gumové krytky (krytky ihneď nevyhadzujte, čoskoro sa dozviete prečo!), uchopiť e-cigaretu, vložiť medzi pery a potiahnuť. Nič sa tu nekrčí, e-cigareta sa spustí sama pri prúdení vzduchu. Potom si už stačí iba užívať skvelú chuť, poprípade nikotínové opojenie.

Na čo si dať pri jednorazových e-cigaretách pozor?

Pozor by sme si pri jednorazových e-cigaretách mali dať predovšetkým na dve veci - žhaviacu hlavu a na batériu.

Žhaviaca hlava

Rovnako ako pri klasických e-cigaretách aj pri jednorazových platí, že je tu potrebné pristupovať s istou opatrnosťou, aby e-cigareta vydržala čo najdlhšie. Najchúlostivejšie miesto pri e-cigaretách je žhaviaca hlava, ktorá sa môže jednoducho spáliť, čo je potom spoznať predovšetkým na chuti. Hlava sa môže spáliť pri dlhom potiahnutí z e-cigarety, aké dlhé by malo byť, to záleží. Tieto e-cigarety sú však určené predovšetkým pre fajčiarov, ktorí hľadajú pokojné fajčenie a nepotrebujú na to plodiť dym ako sopka. Dĺžka poťahov takého užívateľa trvá približne 3-5 sekúnd, to žhaviaca hlava v pohode zvládne. Potiahnutie dlhšie ako je 10-15 sekúnd už by ale pre hlavu mohlo byť kritické a ďalej by sa to prejavilo na chuti, ktorá by sa zdala spálená.

Rovnako ako na dĺžku potiahnutia by sme si mali dávať pozor na početnosť poťahov. Dlhé alebo krátke poťahy vykonané niekoľkokrát v rade a krátko po sebe by mohli pre žhaviacu hlavu e-cigarety znamenať prehriatie a následné spálenie.

Batéria

Tá je u jednorazových e-cigariet obzvlášť kľúčová, pretože nie je možné ju dobiť. Aby nám e-cigareta vydržala čo najdlhšie, treba dávať pozor, aby sme e-cigaretu nevystavovali takým teplotám, ktoré by mohli jej kapacitu ohroziť. Ide najmä o mínusové teploty v zime alebo príliš veľké horúco v lete. Ideálna je pre batéria jednorazových e-cigariet izbová teplota, samozrejme ale batéria zvládne bez ujmy na jej kapacite zimu aj teplo, všetkého ale s mierou.

Na záver niekoľko tipov a trikov aby nám jednorazová e-cigareta vydržala čo najdlhšie!

Jednorazové e-cigarety vydržia dlho, od 400+ do 700+ potiahnutí, čo môže byť rovnaké ako 2-3 krabičky klasických cigariet. Aby ale naozaj vydržali toľko, alebo ešte niečo viac, je potrebné dodržiavať niekoľko zásad a vyvarovať sa určitým veciam, ako sme si už popísali v tomto článku.

- Aby sme predišli spáleniu žhaviacej hlavy, je potrebné nerobiť príliš dlhé poťahy a príliš často po sebe. Ideálne je tak mať otvorené ideálne 2 e-cigarety naraz a fajčiť z nich striedavo.

- Nenechávať e-cigaretu v extrémnych teplotách, na mraze či na priamom slnečnom žiarení. Ideálna je izbová teplota.

- Jednorazové e-cigarety v sebe majú zabudovanú nádobku obsahujúcu e-liquid, teda zmes vďaka ktorej cítite chuť, vzniká dym a dostáva sa nám do tela nikotín. Táto tekutina vyprcháva, síce veľmi, veľmi pomaly ale predsa. Potom je cítiť istá strata na intenzite chuti a sily nikotínu. Tomu sa dá do veľkej miery a dosť jednoducho predísť. Ako? Pamätáte si ešte radu zo začiatku článku, aby ste hneď nevyhadzovali tie gumové zátky? :-) Keď viete, že e-cigaretu nebudete nejaký čas používať, napríklad keď idete spať, je dobré ju opäť zazátkovať. Docielite potom to, že chuť bude stále intenzívna a fresh ako keď ste e-cigaretu práve rozbalili. Rovnako tak sila nikotínu bude takmer nezmenená.

- Nedávajte e-cigaretu ochutnať svojim známym a kamarátom, nebudú Vám ju chcieť vrátiť! :)

- Keď dosiahnete maximum kapacity batérie a e-liquidu pri jednorazovej e-cigarete, prestane fungovať a dá Vám to najavo zablikaním diódy. V 99% prípadov to však nebýva ešte úplný koniec a keď ju necháte chvíľu oddýchnuť, je možné z nej ešte takých 20-30 poťahov vyžmýkať. Je však potrebné aplikovať odpočinkový režim zhruba každé 2-4 poťahy.

 

Keď už vieš ako z e-cigarety dosiahnuť viac potiahnutí poď si vybrať svoje e-cigarety! Celú našu ponuku nájdeš tu.

Používáme ověření věku Adulto