Pozor na falošné ELF BAR!

Jednorazové e-cigarety ELF BAR sú veľmi obľúbené a rozšírené po celom svete. Poslednej dobe sa dosť rozšírili falošné ELF BARY či už na Slovenku alebo Česku. 

Najviac sa u nás a v Čechách stretnete s Elf Barmi na 1500 poťahov, existujú ale aj zariadenia na viac poťahov - 3000, 5000 atď. E-cigarety s takou kapacitou poťahov sú v Európskej Únii zakázané, pretože nespĺňajú limit 2ml obsahu e-liquidu.  To znamená že ak vidíte ELF BAR s 1500 a viac poťahov je to buď sfalšované alebo pašované zariadenie, ktoré porušuje veľké množstvo zákonov. 

 

Ako spoznať falošný ELF BAR?

Existuje niekoľko spôsobov ako spoznať falošný Elf Bar aj napriek tomu, že na prvý pohľad sú si zariadenia veľmi podobné.

 

1. QR kód na balenie

Originál

Na originálnom balení e-cigariet Elf Bar nájdeme nalepený papierik s QR kódom. Po naskenovaní sa dozvieme, či sa jedná o pravé zariadenie alebo o falzifikát. Je tu použitý security kód, ktorý je pri každom kuse unikátny. Materiál použitý na tento papierik je pri origináli rovnaký ako materiál použitý na bankovkách. 

Fake

Na balení falšovaných e-cigariet Elf Bar tento papierik nájdeme tiež. Nie je však na špeciálnom bankovkovom papieri ale na obyčajnom papieri. QR kód má tiež bezpečnostný kód, ten je však použitý jeden na stovkách kusov. Po naskenovaní sa teda môžete stretnúť s tým, že bol daný kód použitý už niekoľko stokrát. Papierok s QR kódom na falošných Elf Baroch taktiež prekrýva adresu sídla firmy výrobcu.

 

2. Chyby v tlači

Nápis Elf Bar na vrchu prednej strany je napísaný odlišným fontom. Originál používa písmo, kde sú od seba jednotlivé písmená oddelené rovnakými medzerami. Falšovaná verzia má tento nápis dohromady, iba s medzerou medzi slovami. Obal originálneho zariadenia ďalej obsahuje číslo šarže (Batch No.), ktorý je umiestnený pri dátume expirácie. Číslo šarže na obale falšovaného zariadenia úplne chýba.

 

3. Zariadenie

Na samotnom zariadení je poznať rozdiel samozrejme tiež. Pre užívateľov, ktorí užívajú Elf Bar pravidelne spoznajú rozdiel v chuti po prvom potiahnutí. Vysoko kvalitný e-liquid, ktorý obsahujú originálne Elf Bary je úplne odlišný od s najväčšou pravdepodobnosťou podomácky vyrobených e-liquidov obsiahnutých vo falošných Elf Baroch. Tieto e-liquidy sú neznámeho pôvodu a nepodliehajú legislatívnym kontrolám. Môžu teda obsahovať vyššie, teda nepovolené množstvo nikotínu a ďalšie zdraviu nebezpečné látky.

Odporúčame vám tieto zariadenia nekupovať. Aj napriek tomu, že sa môže zdať zakúpenie takéhoto zariadenia za danú cenu veľmi výhodné, opak je pravdou. Táto e-cigareta totiž v drvivej väčšine prípadov nevydrží udávaných 1500 poťahov, ale končí už po niekoľkých jednotkách či desiatkach. Ďalej bol zaznamenaný celý rad komplikácií, od pretekania e-liquidu po zle pripojenú batériu a teda nefunkčné zariadenie. Nehovoriac o možných zdravotných rizikách.

 

                

                                                                                                                                                             elf-bar-600-jednorazova-elektronicka-cigareta-disposable-20mg-promo

Používáme ověření věku Adulto